Dieta

Slim & Beauty - Otulamy piękno najwyższą jakością

Dieta jest drogą, którą warto przejść w sposób mądry, efektywny, ale nie zagrażający zdrowiu- stąd kluczowe jest indywidualne podejście do każdej osoby, z którą współpracuję – poznanie celu, motywacji, nawyków, historii zmagania się z dotychczasowym nadmiarem kilogramów oraz ewentualnymi schorzeniami – warunkującymi dobór odpowiedniej diety. 

Doświadczenie w zakresie psychologii pomaga mi niezmiernie w udzielaniu wsparcia w okresach kiedy tego Państwo wymagają – tj. tymczasowych trudności w utrzymaniu diety, czy pojawienia się zwątpienia w sens odchudzania.

Slim and beauty

Komponowanie diety

Każda dieta ustalana jest indywidualnie – na bazie zdefiniowanych potrzeb i celu diety, obecnego stanu zdrowia, ewentualnych schorzeń (w tym alergii pokarmowych), preferencji żywieniowych oraz trybu życia. Skład diety komponowany jest w oparciu o naturalne składniki, które składają się na smaczne i pełnowartościowe posiłki.

Przebieg procesu

  1. Podjęcie decyzji, iż czas na zmiany oraz przekonanie, iż warto skorzystać ze wsparcia specjalisty.
  2. Umówienie się na I-szą wizytę + wypełnienie ankiety informacyjnej – dostarczającej bazowej wiedzy osobie prowadzącej przez dietę + przeprowadzenie i przygotowanie wyników aktualnych badań.
  3. I-sza wizyta – spotkanie z doradcą dietetycznym, w trakcie której przeprowadzony zostanie wywiad zdrowotno-żywieniowy oraz rozmowa nt. nawyków, trybu dnia, by móc jak najlepiej dobrać odpowiednią dietę. Omówiona zostanie przygotowana specjalnie dla Ciebie dieta na najbliższe 14 dni (szczegółowy jadłospis), jak również doradca dokona pomiarów wybranych partii ciała w celu rozpoczęcia monitoringu postępów w trakcie trwania całej kuracji.
  4. Wizyty kontrolne. Co dwa tygodnie umawiana jest kolejna wizyta z doradcą dietetycznym, w trakcie której dokonywane są pomiary ciała, omawiany jest przebieg diety od ostatniej wizyty- w tym trudności w realizacji procesu oraz uzyskane efekty. Wyznaczany jest cel oraz konstruowana dieta na kolejne 2 tygodnie. W razie potrzeby między wizytami – możesz liczyć na wsparcie Twego doradcy dietetycznego w sytuacjach wymagających konsultacji. Jeżeli widzisz taką potrzebę – możesz zdecydować się na większą częstotliwość wizyt u doradcy.
  5. W momencie osiągnięcia uprawnionego – zdefiniowanego celu, na ostatniej wizycie ustalona zostanie dieta mająca na celu utrzymać uzyskany wynik – wspomagająca organizm przed efektem jo-jo.

Oferta dla firm i instytucji

  • organizujemy warsztaty / seminaria / szkolenia dla pracowników firm zainteresowanych tematyką zdrowego trybu życia / odżywiania;
  • realizujemy programy poradnictwa żywieniowego /dietetycznego dla wybranych grup / indywidualne – dostosowane do zidentyfikowanych potrzeb
  • realizujemy usługę konsultacji na tematy związane ze zdrowym odżywieniem
  • realizujemy usługę doradztwa żywieniowego / propagowania zdrowego stylu życia w ramach współpracy medialnej
  • organizujemy wizyty / pogadanki tematyczne dostosowane do wieku dzieci

Kamila Wasielewska - Doradca Dietetyczny / Psycholog

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz specjalistycznych kursów z zakresu dietetyki i doradztwa żywieniowego uprawniających do wykonywania zawodu doradcy dietetycznego / żywieniowego, m.in. ukończyła kurs zakończony egzaminami certyfikującymi z zakresu: doradztwo żywieniowe i dietetyczne, dietetyka kliniczna, dietetyka w kosmetologii. Jestem żywym przykładem, iż można wygrać z otyłością, co nie udałoby się bez determinacji i przekonania, że nadszedł czas na zmiany oraz bez wsparcia ze strony profesjonalistów.